já - ARANKA

Aranka Kiras

Fitness trenérka se zdravotním zaměřením

Hezký vzhled je jen bonusem k tomu, že se cítíte skvěle a pohyb vás baví.

Aranka Kiras

Fitness trenérka 
se zdravotním zaměřením

Hezký vzhled je jen bonusem k tomu, že se cítíte skvěle a pohyb vás baví.

My chceme ve tvém věku vypadat také tak skvěle…

„Ty popíráš fyzikální zákony… Tebe nic nebolí… Jsi mi inspirací, co a jak všechno zvládáš…“

Jsem fit i po padesátce a ráda se svými klienty sdílím cestu, jak jsem toho dosáhla. I když se můj život teď zdá růžový nebo spíš žlutočerný, nic není tak, jak to na první pohled vypadá.

Ukážu vám střípky ze svého života, ať víte, že jsem stejná jako vy. Člověk s běžnými problémy, který ale miluje svůj život.

 

Pohyb ani život není o dokonalosti a nejlepších výkonech, je o zdraví a spokojenosti.

Letem MÝM světem

Miluji...

 • veganství – Po tom, co jsem 8 let jedla vegetariánsky, jsem došla k veganství. Maso nejím od svých 32 let.

 • zdraví –  Vědomě se o své tělo starám a místo do lékárny jdu pro bylinky.

 • kočky –  Doma mě obklopují zachráněné a venku pomáhám těm bezprizorním.

 • udržitelnost, zero waste a permakulturu – Žiji s myšlenkou neubližovat.

Nesnáším...

 • extremismus – Vše má být v rovnováze, vyvážené a v harmonii.

 • plýtvání – Vyhazování jídla; jinak opravuji, renovuji, posílám dál.

 • jídelníčky – Odvažování jídla a krabičkování nikdy nebylo pro mě. Nesnídám-od svého mládí, takže intuitivně praktikuji přerušovaný půst 16/8

 • čekání na zázrak – Vím, že „se nic neudělá samo od sebe“.

Každý máme svůj život nějak vepsaný do tváře a těla

Přesto nechci žít svůj život ve strachu a obavách. Udělala jsem si z nich své kamarády, stejně jako z chyb a selhání. A pohyb mi k tomu neskutečně moc pomohl a pomáhá pořád. Uvolňuje, dává důvěru, zlepšuje, posouvá, umožňuje…

Být fit vzniklo díky mým životním propadům

Pohyb jsem milovala už jako dítě

I když jsem místo sportovních kroužků navštěvovala lidovou školu umění, mívala jsem z tělocviku jedničky.

Taky jsem vždy byla mezi těmi, co školu úspěšně reprezentovali v týmových sportech i atletických disciplínách. Moje dětství jednoduše znamenalo hodit aktovku domů a valit ven.

Manažerkou a samoživitelkou až k vyhoření

Můj bývalý manžel mi ukázal svět kulturistiky a fitness posilování. To mě zaujalo, ale brzy jsem s tím z časových důvodů skončila. Jako samoživitelka jsem se soustředila na práci a výdělek. Prošla jsem různá zaměstnání, až jsem zakotvila jako manažerka v německé výrobní firmě. Po 7 letech tohoto kolotoče jsem bohužel skončila s vyčerpáním organismu a syndromem vyhoření.

Manažerkou
a samoživitelkou
až k vyhoření

Můj bývalý manžel mi ukázal svět kulturistiky a fitness posilování. To mě zaujalo, ale brzy jsem s tím z časových důvodů skončila. Jako samoživitelka jsem se soustředila na práci a výdělek.

Prošla jsem různá zaměstnání, až jsem zakotvila jako manažerka v německé výrobní firmě. Po 7 letech tohoto kolotoče jsem bohužel skončila s vyčerpáním organismu a syndromem vyhoření.

Do života mě vrátila dcera a sport

V té temné době mi moc pomohla má dcera. Když jsem byla konečně schopná vstát z postele, doprovázela mě na procházkách a taky mě brala mezi lidi.

Nakonec přišla s tím, že spolu budeme chodit cvičit. Začaly jsme ve Zlíně, odkud pocházím, chodit na Power Plate. Dnes už bych to ani nikomu nedoporučila, ale tenkrát to byl nový začátek.

Pohyb a cvičení deprese zahání

Na hodinách Power Plate jsem se dozvěděla o existenci TRX a rozhodla se ho vyzkoušet. Instruktorka, kolektiv super ženských a samotné cvičení mě hodilo zpátky do pohody tak, že jsem do dvou let vysadila antidepresiva. Navíc jsem si i já sama udělala trenérský kurz a kurz instruktorky TRX ve 3D Fitness akademii.

I já se musela naučit, jaký pohyb tělu i mysli prospívá

Během prvního roku od trenérského kurzu jsem dalších kurzů stihla absolvovat ještě pěknou řádku. Aktuálně (rok 2023) mám 29 certifikací, většinou od 3D Fitness akademie a Fyziofitness Černošice. Svá cvičení zakládám na vývojové kineziologii a fitness naruby.

Zamilovala jsem se do zdravotního cvičení

Lidské tělo mě fascinuje. Je to dokonalý „biorobot“ a jeho schopnost obnovy, pokud má podmínky, je neskutečná. Baví mě pozorovat skvělé výsledky lidí, kteří se mnou cvičí rádi. Ne proto, aby zhubli nebo byli nejlepší, ale protože se po cvičení cítí lépe, už je tolik neomezuje jejich zdravotní stav nebo mizí bolesti.

Procvičte se k lásce k pohybu

 • TRX mě pohltilo natolik, že jsem se ho rozhodla dál rozvíjet a tak vznikla TRX-jóga. Začala jsem ji cvičit jako první v České republice.

 • Dokážu vám pomoci se svaly pánevního dna, s inkontinencí i diastázou.

 • Správný pohyb vám pomůže například i v případě plochých nohou nebo hrbu na zádech (Neck Hump).

Ale především, pohyb vyplavuje endorfiny a může se stát, že se na něm stanete závislí. To je vlastně i můj cíl a jak s nadsázkou říkám „jediná povolená závislost“. Přeji si, abyste se na cvičení těšili a vyhledávali ho, cvičili i sami doma a nečekali na zázrak.

To vy musíte mít vůli svůj život změnit. Ne pro velikost 36 nebo vyrýsované břišáky, ale především proto, abyste byli zdraví, vaše tělo vám dlouho sloužilo a bylo ve skvělé kondici. Ta váha a lepší vzhled přijdou jako třešnička na dortu.

V čem je cvičení se mnou jiné?

Mým cílem je, aby vás cvičení bavilo, cviky jste prováděli správně a na další lekci se těšili stejně jako já. 
Se mnou se navíc můžete spolehnou i na to, že vás nenechám zahálet ani psychicky.

Pohyb spojený s hraním,
empatickým přístupem a skvělou znalostí, jak naše fyzická těla fungují mi dává řadu možností, jak vám pomoci dosáhnout vašich cílů na poli kondice i váhy přesně dle vašich zdravotních a fyzických možností. Předám vám now-how, jak být fit pro život a jak milovat nejen pohyb…

Pojďte si se mnou zacvičit na

Co dělám, když necvičím?

Svůj život mám ráda v harmonii, takže potřebuji kromě fyzické aktivity zaměstnat i svůj mozek.

 • učím němčinu (miluji jazyky),

 • ráda čtu (nové studie, názory, témata i odpočinkovou četbu),

 • starám se o svou zahradu (permakulturně), práce na zahradě je přirozený pohyb na čerstvém vzduchu a kontakt se zemí uklidňuje,

 • pečuji o harém koček (přicestovalých nebo nalezených),

 • zvelebuji si domeček v Klamoši (rekonstruuji vlastními silami),

 • organizuji a vymýšlím víkendové pobyty , workshopy a cvičební speciály (mé vnitřní dítě jásá).

Miluji svůj život! A to je i odpověď, když se mě lidé ptají na čem „frčím“. No přece na svém životě :-D.

Co říkají moji klienti?

Efektivní cvičení s kopou srandy

Cvičení s Arankou je těžce návykové, její energie má skvělý náboj.
Velmi efektivní cvičení s kopou srandy a přátelskou atmosférou, co víc si přát?

Iva Šimáková

S lepším přístupem jsem se ještě nesetkala

Aranka je skvělá lektorka, na její TRX hodiny chodím moc ráda. Vážím si toho, že se na každého dívá individuálně a hlídá si, aby všichni dělali cviky ve správném provedení. Co se týká fyziologické stránky, s lepším přístupem jsem se ještě nesetkala :-). Aranka je vždy pozitivně naladěna, rozdává dobrou náladu, a je vidět, že to co dělá ji baví a dělá to naplno a s láskou.

Markéta Vašinová

Aranka změnila můj náhled na cvičení

Aranka je úžasná trenérka a úplně změnila můj náhled na cvičení. Ať už jsi začátečník nebo už ostřílený borec, jsem přesvědčen že Aranka má každému co nabídnout. Vynikající osobní přístup. Mohu jen doporučit.

Václav Podzimek

Lekce jsou pohlazením po těle i duši

Né vždy narazíš na profíka – spousta licencí a kurzů, ale profesionalita nikde. Aranka je jistotou správné volby jak pro skupinové lekce, tak pro osobní tréninky. Díky letitým zkušenostem, vzdělání, ale především individuálnímu přístupu přesně dle potřeby klienta, je šafránem mezi fitness trenéry. Umí nastartovat každé lenivé tělo tak, aby se pohyb stal radostí, ale i posunout hranice těch, kteří se sportu věnují, což je můj případ. Její lekce jsou pohlazením nejen po těle, ale i po duši.
Zkuste a uvidíte sami, že s Arankou rozhodně nemůžete šlápnout vedle!

Lenka Mikešová

Díky Arance ještě stále cvičím

Trenérka Aranka mě velmi pěkně a přátelsky přivítala. Začalo se. Trenérka necvičí?! Jak to? U mě jako nováčka byla velmi často, hlídala mi záda, celkové správné držení, ptala se jestli mám nějaké zdravotní problémy. Cviku, který jsem vůbec nezvládla, našla náhradní variantu, kterou jsem zvládla. Po cvičení jsem byla nadšená!
Další dny již méně. Úplně každý pohyb mě bolel, ale příště jsem přišla zase! Postupně se mi kondice zlepšovala.

Přišel úraz. I v tomto ohledu jsem se spolehla na Aranku, která se věnuje správnému držení těla, fyzioterapii a ví, kam sáhnout a kde uvolnit jaký sval. Opět mi pomohla! Človíček, kterého nezaškatulkujete, není na ní škatulka. To, co dělá, dělá srdcem a s láskou. Díky ní stále cvičím a to se ještě nikomu nepodařilo.

Dita Mrkvičková

Domluvte si konzultaci, termín,
nebo se zeptejte na co potřebujete

Domluvte si konzultaci,
termín, nebo se zeptejte na co potřebujete

Kontaktní formulář
Vaše jméno
Vaše jméno
Křestní
Příjmení
Aranka Skopalíková
aranka@bytfitprozivot.cz